Eksperci

cezary.przygodzki@dentons.com

 22 242 57 78

Cezary Przygodzki

Partner w Kancelarii DENTONS

Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatków korporacyjnych dla klientów z sektora paliwowo-energetycznego i technologicznego. Posiada również znaczne doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z sektora finansowego oraz nieruchomości.
W swej dotychczasowej karierze Cezary doradzał m.in. w następujących obszarach: planowanie oraz wdrażanie krajowych i międzynarodowych struktur podatkowych, optymalizację transakcji towarowych i usługowych w zakresie VAT i CIT, strukturyzowanie transakcji M&A z perspektywy podatkowej, doradztwo transakcyjne (w tym w szczególności projekty w zakresie podatkowych badań due diligence), wsparcie podatkowe inwestycji zagranicznych w Polsce, zwłaszcza w specjalnych strefach inwestycyjnych oraz kompleksowe przeglądy i audyty.
Przed dołączeniem do Dentons (poprzednio Salans) doświadczenie zawodowe zdobywał w Andersen oraz Ernst & Young, gdzie pracował w latach 2001-2009.
Cezary uczestniczył w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą, zarówno jako uczestnik, jak i wykładowca. Stale współpracuje z branżowymi izbami gospodarczymi jako ekspert podatkowy. Jest autorem licznych publikacji prasowych w zakresie zasad polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, zamieszczanych zarówno w prasie specjalistycznej, jak i codziennej prasie ekonomicznej. Jest jednym ze współautorów Komentarza do Dyrektywy VAT opracowanego przez Ernst & Young.
Cezary Przygodzki jest rekomendowany jako ekspert w dziedzinie podatków w Polsce w międzynarodowych rankingach World Tax 2012 oraz The Legal 500 EMEA 2013.
Cezary jest doradcą podatkowym od 2005 roku. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (magister prawa, 2001) oraz studia podyplomowe Executive Studies in Finance prowadzone przez SGH i Ernst & Young Academy of Business (2010, z wyróżnieniem). Obecnie pełni również funkcję członka zarządu Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

sylwia.kulczycka@dentons.com

22 242 57 64

Sylwia Kulczycka

Senior Associate w Kancelarii DENTONS

Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla podmiow z sektorów energetycznego, farmaceutycznego i ochrony zdrowia oraz nieruchomości.
Jej doświadczenie obejmuje m.in. prowadzenie przeglądów podatkowych typu due diligence dla firm z branży energetycznej i nieruchomości, doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej transakcji w sektorze nieruchomości i leasingu, doradztwo podatkowe związane z restrukturyzacjami spółek oraz doradztwo w zakresie aspektów podatkowych prowadzenia inwestycji w Polsce. Sylwia zajmuje się również bieżącą obsługą klientów w obszarach VAT, CIT, PIT oraz podatku od nieruchomości.
Sylwia jest doradcą podatkowym od 2009 r., absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (magister prawa, 2009) oraz Szkoły Głównej Handlowej (magister finansów i bankowości, 2007). Obecnie jest w trakcie pozyskiwania kwalifikacji ACCA. Języki: polski i angielski.